OUTLET! PONAD TYSIĄC PRODUKTÓW Z RABATEM DO 60%! SPRAWDŹ! DODATKOWY RABAT 3% Z KODEM: OUT3
Z KODEM RABATOWYM: LOVEMAMA DODATKOWE 10% RABATU NA WYBRANY ASORTYMENT. Kliknij aby aktywować kod rabatowy!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Felieton

Najwyższe góry świata
Korona Himalajów i Karakorum i Korona Ziemi to dwie listy szczytów, których skompletowanie jest celem wielu wspinaczy. Zdobycie najwyższych szczytów każdego z kontynentów jest oczywiście technicznie łatwiejsze niż wejście na 14 ośmiotysięczników, jest ich też o połowę mniej - ale stawia kilka odmiennych wyzwań.
Czytaj więcej
Fjallraven - co to za firma?
Od ponad 60 lat, Fjallraven dostarcza klientom najwyższej jakości sprzęt i ubrania outdoorowe, ale mimo, że to samo można o dziesiątkach innych marek, ubrania czy plecaki trekkingowe z polarnym liskiem odzwierciedlają w gruncie rzeczy niezwykłą filozofię. Fjallraven nie ma teamu ambasadorów złożonego z wyczynowych sportowców i nie angażuje się w sponsoring imprez sportowych. Ich celem jest pokazanie, że outdoor jest dla każdego. Chcą, żebyśmy poczuli tą magiczną więź z naturą, która dla Skandynawów była i nadal jest integralną częścią codzienności. Wielkie eventy, które organizują – Fjallraven Polar i Fjallraven Classic – również nie mają charakteru rywalizacji. Ich celem jest budowanie społeczności, edukacja i umożliwienie doświadczenia przygody ludziom, którzy nigdy wcześniej nie mieli takiej okazji. Są w awangardzie, jeśli chodzi o kwestie związane z dbałością o środowisko i proekologiczne rozwiązania wprowadzali zanim stało się to powszechne.
Czytaj więcej
CZYM JEST GORE-TEX?
Czarna metka z logiem GORE-TEX od dawna oznacza nie tylko, że produkt, na którym ją widzicie jest nieprzemakalny, ale też, że producent spełnia niezwykle wyśrubowane normy, których spełniania firma GORE wymaga od wszystkich, którzy chcą z jej tkanin korzystać.
Czytaj więcej
Softshelle - czym są softshelle, jak wybrać i kiedy się przydadzą
Nazwa softshell funkcjonuje w outdoorowych świecie od jakiegoś już czasu. Często jednak jest błędnie rozumiana i zdarza się, że nazywa się tak wszystko co nie jest bielizną ani nieprzemakalną kurtką membranową. To oczywiście nieprawda, więc spieszymy wyjaśnić czym tak naprawdę softshell jest, czego od niego oczekiwać i w jakich sytuacjach (chociaż tych jest niewiele) się nie przyda.
Czytaj więcej
pixel