OUTLET! PONAD TYSIĄC PRODUKTÓW Z RABATEM DO 60%! SPRAWDŹ! DODATKOWY RABAT 3% Z KODEM: OUT3
Z KODEM 30NOW WSZYSTKIE CENY Z GWARANTOWANYM 30% RABATEM!. SKORZYSTAJ JUŻ TERAZ! KLIKNIJ, ABY AKTYWOWAĆ!
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ortovox

( ilość produktów: 255 )

Pionierzy bezpieczeństwa w górach od 1980 roku.

W Ortovox wszystko kręci się wokół bezpieczeństwa - wszystko to dzięki innowacyjnym produktom i udostępnianiu zdobytej wiedzy wszystkim zainteresowanym. Ta założona w 1980 roku Południowoniemiecka firma produkuje sprzęt ratunkowy, plecaki i funkcjonalną odzież dla wymagających sportowców górskich.

Detektory lawinowe

W 1980 roku entuzjastyczny skiturowiec Gerald Kampel zrewolucjonizował poszukiwania i ratownictwo lawinowe, wprowadzając „F2”, pierwszy w historii dwuczęstotliwościowy detektor lawinowy. Jego wynalazek oznaczał również narodziny marki ORTOVOX – nazwa marki to połączenie słów „ortung” (niemieckie słowo oznaczające wykrywanie) i „vox”, czyli głos.

Od tamtego czasu, po dziś dzień ORTOVOX odgrywa kluczową rolę w rozwoju sprzętu ratowniczego przeznaczonego dla entuzjastów górskich nastawionych na sport zimowy. Innowacyjny sprzęt i wszechstronne środki szkoleniowe oferowane w ramach AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA ORTOVOX, wraz z praktycznymi kursami i cyfrowymi narzędziami szkoleniowymi, przyczyniają się do ratowania życia, czyniąc sporty górskie znacznie bezpieczniejszymi.

W swojej ofercie firma ORTOVOX posiada szeroki wybór detektorów lawinowych najwyższej jakości - w tym te z sygnałem dźwiękowym. Ale znajdziesz tu też łopaty i sondy lawinowe, czyli tzw lawinowe ABC. Wyposażając się w produkty, które oferuje marka, możesz mieć pewność, że w górach pozostaniesz bezpieczny.

Funkconalna odzież wełniana marki Ortovox

Ochrona i pionierski duch charakteryzują również funkcjonalną odzież wełnianą, którą ORTOVOX dołączyła do swojej oferty w 1988 roku. W tamtych czasach południowoniemiecka firma przeciwstawiła się trendowi używania czysto syntetycznych materiałów i położyła podwaliny pod swoją reputację eksperta w dziedzinie wełny. Dziś ORTOVOX zapewnia system komfortu na każdą porę roku, a ten naturalny materiał jest używany w sposób zrównoważony w każdej warstwie, aby spełnić specyficzne wymagania produktu i zagwarantować najwyższy możliwy poziom ochrony, funkcjonalności i jakości. Wełna merynosowa ORTOVOX pochodzi z Tasmanii. Idealne warunki życia owiec merynosów stanowią podstawę szczególnie wysokiej jakości delikatnych włókien wełnianych, które są tak miękkie, że są stosowane w bieliźnie i tkaninach bezpośrednio przylegających do skóry. Od 2011 r. szwajcarska wełna jest również specjalnie przetwarzana na produkty izolowane. Ta wytrzymała wełna jest zbierana w licznych szwajcarskich dolinach przez lokalnych rolników i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termicznymi.

Od Alp Bawarskich po tereny wysokogórskie, od wycieczek narciarskich i freeride po trasy wspinaczki alpejskiej – ORTOVOX uważa siebie za głos gór. Wszystko opiera się na fundamencie przyjaźni i zaufania – w zespole, z klientami oraz we współpracy z partnerami i dostawcami.

Zrównoważone działanie i ochrona

Zrównoważone myślenie kształtuje każdy obszar działalności biznesowej ORTOVOX. Marka prowadzi pionierską pracę z odzieżą wełnianą od 1988 roku, a od 2017 roku wyróżnia się w branży własnym standardem wełny ORTOVOX WOOL PROMISE (OWP).

OWP jest bardziej rygorystyczny niż powszechne standardy kontroli i gwarantuje ochronę owiec poprzez zakaz mulesowania, koncentruje się na zrównoważonym rolnictwie, zwraca uwagę na znaczenie przyjaznych relacji z rolnikami oraz zapewnia pełną przejrzystość procesu rozwoju produktów.

Opiera się nie tylko na audytach w ramach standardu odpowiedzialnej wełny (RWS), ale przede wszystkim na bliskich, długoterminowych relacjach z wybranymi rolnikami i stałym dialogu między wszystkimi zaangażowanymi stronami na całym świecie. Wszystkie źródła wełny merynosów ORTOVOX z Tasmanii posiadają certyfikat OWP.

Jednak proekologiczne działania w ORTOVOX nie kończą się na OWP. Strategia zrównoważonego rozwoju PROTACT2024 łączy istniejące standardy, takie jak OWP, z wiążącymi celami na 2024 r. na wszystkich poziomach firmy. Oprócz ochrony owiec i środowiska ORTOVOX jest również zaangażowany w ochronę ludzi: ORTOVOX robi więcej niż tylko deklaruje uczciwe postępowanie z pracownikami, klientami i partnerami biznesowymi. ORTOVOX jest członkiem Fair Wear Foundation (FWF) oraz inicjatywy Partnerstwo na rzecz Zrównoważonych Tekstyliów od 2015 roku. Zaangażowanie firmy w uczciwe warunki pracy zostało docenione w 2018 roku, kiedy ORTOVOX otrzymał status Lidera Fair Wear Foundation. ORTOVOX zachował ten status, który od tego czasu podlega corocznej weryfikacji.

Szczególne znaczenie marka stawia na promowanie zasobów regionalnych i tradycyjnej wiedzy wśród wszystkich partnerów. 60% wszystkich wyrobów tekstylnych jest produkowanych w Europie. I nadal będzie. Inną ważną częścią strategii zrównoważonego rozwoju ORTOVOX jest zaangażowanie w ochronę środowiska i neutralność klimatyczną. Ponieważ ochrona gór oznacza aktywne wdrażanie działań zmierzających do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej. Aby zapewnić indywidualne produkty

chronią również sportowców górskich i środowisko, częścią strategii jest również „zarządzanie chemiczne” substancjami w produkcji produktów. Do 2024 r. wszystkie produkty powinny być wolne od szkodliwych substancji – w szczególności perfluorowanych i polifluorowanych chemikaliów (PFC). Aby zapewnić, że te wysokiej jakości produkty będą mogły być używane w górach przez wiele lat, ORTOVOX kładzie szczególny nacisk na solidną konstrukcję i możliwość naprawy swoich produktów. W przypadku defektu nieskomplikowana usługa naprawy oferuje szybkie wsparcie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 2503 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
WSZYSTKO W PORZĄDKU. POLECAM!
2024-07-19
POLECAM BUTY WYGODNE
pixel