Dodatkowe 11% rabatu na wszystkie NOWOŚCI z kodem EKSTRA11. Kliknij aby aktywować kod rabatowy!
OUTLET! Ponad tysiąc produktów z rabatem do 60%! Sprawdź! Dodatkowy rabat 3% z kodem OUT3
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plecaki Deuter Aircontact

2022-03-23
Plecaki Deuter Aircontact

Plecaki Deuter Aircontact stworzone zostały do długich i ciężkich zadań. Nieodłącznym wyposażeniem większości turystów poruszających się w terenie jest plecak. W zależności od długości trasy do wyboru jest wiele modeli różnej wielkości i konstrukcji. W przypadku wielodniowego trekkingu dobrze dobrany sprzęt to podstawa. W pierwszym wpisie na naszym blogu przybliżymy Ci system nośny Aircontact marki Deuter.

 Ponad 120 lat tradycji i doświadczenia w produkcji plecaków oraz ciągły rozwój i udoskonalanie swoich produktów pozwoliły Deuterowi stworzyć system nośny, który przez wiele dni pozwala komfortowo i bezpiecznie dźwigać na plecach cały dobytek. Deuter Aircontact to system nośny oparty na wytrzymałej stalowej ramie oraz masywnym pasie biodrowym. Koncepcja Aircontact polega na maksymalnym zbliżeniu środka ciężkości plecaka do ciała. Dzięki temu bardziej odciążane są górne partie pleców uzyskując lepszą kontrolę nad ciężkim plecakiem.

 

 

Łukasz Supergan i jego Deuter Aircontact Lite 50+10 podczas zimowego przejścia górami Polski, gdzie pokonał ponad 1000km i 31500m podejść.

 

Równie istotnym elementem dużych plecaków jest pas biodrowy, na którym opiera się większość obciążenia. Pas biodrowy serii Aircontact jest przymocowany za pośrednictwem systemu VARI FLEX co oznacza, że masywne poduszki są  ruchome w kilku płaszczyznach dając 100% dopasowanie do anatomii użytkownika. Pasy nośne są solidne, wygodne i połączone z konstrukcją za pośrednictwem systemu VARI QUICK lub VARI SLIDE (dot. AIRCONTACT PRO), który przez regulację wysokości pozwala idealnie dopasować system nośny do wzrostu użytkownika. Konstruktorzy Deuter nie zapomnieli też o odpowiedniej wentylacji, wykorzystując do tego celu bliski kontakt z plecami użytkownika. Odpowiednio rozmieszczone grube poduszki Aircontact wykonane ze strukturalnej pianki z komorami powietrznymi, podczas ruchu i kontaktu z plecami działają jak pompy zwiększając cyrkulację powietrza. Efektem tego rozwiązania jest o 15% lepsza wentylacja w stosunku do standardowego kompaktowego systemu nośnego. Wytrzymałość, komfort i walory użytkowe sprawiają, że wielu podróżników i turystów pokonujących duże odległości ze znacznym obciążeniem wybiera plecaki z serii Deuter Aircontact.

 

Wytrzymały i stabilny system nośny, wysoki poziom wentylacji oraz odpowiednie rozłożenie wagi przenoszonego sprzętu umożliwią Ci długą i bezpieczną wędrówkę.
pixel